سفارش تبلیغ
صبا ویژن
با یاد خدا

جزء 27:سوره طور دلمو خیلی برد!!
خداجون شکرت که قران را مونسم قرار دادی مژه

إِنَّ الْمُتَّقِینَ فِی جَنَّاتٍ وَنَعِیمٍ (17)خداجون منو جزء بهشتی ها قرار بدهفَاکِهِینَ بِمَا آتَاهُمْ رَبُّهُمْ وَوَقَاهُمْ رَبُّهُمْ عَذَابَ الْجَحِیمِ (18)


"خوشحالن به آنچه که پروردگارشون بهشون داده و از عذاب دوزخ دورند!!"
  

همیشه این سوال توی ذهنم بود که آیا اسلام ما، که به تبع پدر و مادرمان مسلمان شده ایم، به اندازه کسانی که بعد از کلی تحقیق و مطالعه به اسلام روی آوردند، ارزشمند هست؟؟
تا اینکه به این آیه رسیدم:

وَالَّذِینَ آمَنُوا وَاتَّبَعَتْهُمْ ذُرِّیَّتُهُم بِإِیمَانٍ أَلْحَقْنَا بِهِمْ ذُرِّیَّتَهُمْ وَمَا أَلَتْنَاهُم مِّنْ عَمَلِهِم مِّن شَیْءٍ  کُلُّ امْرِئٍ بِمَا کَسَبَ رَهِینٌ (21)

برام خیلی جالب بود که خداوند فرزندان کسانی را که به تبعیت از پدرانشان ایمان آورده اند را هم به همراه آنان وارد بهشت می کنه !! در واقع اگه گناه و تقصیراتی هم داشته باشند خدا به خاطر پدرشون می بخششون و اینطوری هم نیست که ازاعمال خوبشون برداره!! (وَمَا أَلَتْنَاهُم مِّنْ عَمَلِهِم مِّن شَیْءٍ )
چقدر خدا مهربونه مژه  


سوره نجم

وَهُوَ بِالْأُفُقِ الْأَعْلَى و او در افق بالاستثُمَّ دَنَا فَتَدَلَّى سپس نزدیک و نزدیک تر شدفَکَانَ قَابَ قَوْسَیْنِ أَوْ أَدْنَى تا اینکه فاصله اش با پیامبر به اندازه فاصله دو کمان شد!!

خدا جون دلم داره میره بقیه اش چی می شه چقدر خدا به پیغمبر نزدیک شدند!!


فَأَوْحَى إِلَى عَبْدِهِمَا أَوْحَىپس به بنده اش وحی کردند.

و در پاسخ به مردم مکه از حضرت محمد دفاع کردند و فرمودند:
مَا کَذَبَ الْفُؤَادُ مَا رَأَى !! أَفَتُمَارُونَهُ عَلَى مَایَرَى!! قلب او دروغ نمی گوید آیا با او درباره آنچه که او دیده مجادله می کنید!

خداجون چقدر خوشحال می شم وقتی آیاتی را می خونم که ازحضرت محمد(ص) دفاع کردید قلبمشتاقانه منتظرم برسم سوره الرحمن که خیلی دوست دارم حفظش کنم
قلب

بعدش دلم سوره واقعه رو می خواد!

دلم داره آب میشه ببینم در
سوره حدید چی اومده!!

خداجون دوست دارم قرانتون را حفظ کنم، دوست ندارم تو این دنیا باشم اما قرانتون را حفظ نباشم

خودتون توفیقش رو بهم بدید


این چشمها لیاقت می خواد تا به آیات نگاه کنه خودتون لیاقتش رو بهم بدید


 


نوشته شده در پنج شنبه 88/7/9ساعت 12:0 صبح توسط نورالهـــدی نظرات ( ) |


Design By : Pichak